Giresun Üniversitesinden Resim Sergisi

giresun_universitesi_resim_sergisi

“Üniversitemiz Giresun’un Değerlerine Sahip Çıkıyor” etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve Giresunlu ünlü ressamlar Burhan TEMEL ve Cem Fehmi KARAAHMETOĞLU’nun resimlerinin yer aldığı Karma Resim Sergisi, 23 Eylül 2016 Cuma günü, Güre Yerleşkesi Rektörlük Binası Fuaye Salonunda saat 15:00’da gerçekleştirilen açılış töreni ile resim severlerin beğenisine sunuldu.

“Üniversitemiz Giresun’un Değerlerine Sahip Çıkıyor” projesi kapsamında düzenlenecek etkinliklerin ilki olan serginin açılış töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet COŞKUN, ilimizin sosyal, kültürel ve manevi bağlarını daha da güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında yapılacak diğer faaliyetlerden bahsederken konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Ömürlerini resim sanatına adamış, ünleri il dışına taşmış ülkemizin sınırlarını aşmış ressam büyük usta Burhan TEMEL ve ressam Cem Fehmi KARAAHMETOĞLU’nun bazı eserleri ile düzenlemiş olduğumuz karma resim sergisinin açılışını yapmaktan mutluluk duyuyorum.

Önümüzdeki dönemde mesleğinde zirveye çıkmış sanat alanında ülke çapında adından söz ettirmiş Giresun’umuzun altın değerlerine sahip çıkacak, şükran ve minnettarlık duygularımızı kendilerine sunmaya gayret edeceğiz.

Bu etkinlik ve çalışmalarımızda başta Valiliğimiz, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz, Belediyelerimiz ve diğer ilgili kurumların desteği bizim için çok önem arz etmektedir.

Son olarak ressamlarımız Sayın Burhan TEMEL ve Cem Fehmi KARAAHMETOĞLU’na davetimize İcabet ederek bu serginin açılmasını sağladıkları için teşekkürlerimi sunarım.”

Rektörümüzün açılış konuşması ve sergi açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından, Rektör Prof. Dr. Cevdet COŞKUN ve davetliler ülke çapında ün yapmış ressamlarımızın eserlerinin yer aldığı sergiyi gezerek resimler hakkında bilgi aldılar.

Açılış programının sonunda, hazırlanan plaketler Rektörümüz tarafından Cem Fehmi KARAAHMETOĞLU ve rahatsızlığı dolayısıyla sergiye katılamayan Burhan TEMEL adına yeğenleri Hanife TEMEL ve Ufuk TEMEL’e takdim edildi.

Resim sergisi 07 Ekim 2016 tarihine kadar açık kalacaktır.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Giresun Haber Gazetesi
Author Rating
51star1star1star1star1star
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Atamızın Giresun’a Gelişinin 92. Yılını Kutluyoruz

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Giresun’a gelişinin 92. Yılı ve Gaziler Günü törenlerle kutlanıyor. 19 Eylül...

KAMPANYA: Giresun’da Cola Turka Almıyoruz, Aldırtmıyoruz

Türkiye'de ki içeçek gruplarından olan Ülker firmasına ait Cola Turka markası Giresun konusunda bir rezalete...

Kapat