Giresun’da Yeni Kimlik Dağıtımları Başladı

Giresun’da Yeni Kimlik Dağıtımları Başladı

Giresun’da yeni kimliklerin dağıtımlarına başlandı.Giresun’da 2017 tarihinden itibaren dağıtılmaya başlanılacak olan, yeni T.C. Kimlik Kartları ile ilgili ilk müracaatı Sayın Valimiz Hasan Karahan yaptı.

Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğü görevlileri tarafından, Vali Karahan’ın biyometrik fotoğrafı sisteme yüklenerek, parmak izi, parmak damar izi ve el ayası damar izi biyometrik verileri alındıktan sonra müracaatı onaylandı.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre; Vali Karahan’ın müracaatı alınan yeni kimlik kartı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından basılarak takriben 15 gün içerisinde teslim edilmesi öngörülüyor.

Başvuru esnasında yeni sistemin uygulaması hakkında İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hasan Kahraman’dan bilgi alan Vali Karahan, konu ile ilgili yaptığı açıklamasında; “Yeni Kimlik Kartı müracaatımızı bugün yaptık. Arkadaşlarımız başarılı bir şekilde müracaatımızı tamamladılar. Bu konuyla ilgili Nüfus Müdürlüklerinde görevli arkadaşlarımız gerekli eğitimleri ve kursları aldılar. Sistemin teknik alt yapısı sağlandı. Vatandaşlarımız yeni kimlik kartı başvurusunu şahsen veya randevu alarak yapılabilecekler. Vatandaşlarımıza yoğunluk yaşatmadan, kargaşa yaşatmadan kimlik kartlarının verilmesini gerçekleştireceğiz inşallah. Hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yeni kimlik kartı müracaatı ardından, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Hasan Kahraman tarafından sembolik olarak yeni kimlik kartı Valilik makamında Sayın Valimiz Hasan Karahan’a takdim edildi.

Yeni kimlik kartları için vatandaş başvuruları Giresun’da ve tüm Türkiye’de 2 Ocak 2017 tarihinden itibaren Genel Müdürlük web portalı (https://ekimlikrandevu.nvi.gov.tr ) üzerinden ya da Çağrı Merkezi (199) aracılığıyla randevu alınarak veya randevusuz olarak nüfus müdürlüklerine, yurt dışında ise dış temsilciliklere bizzat başvurarak alınmaya başlandı.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Giresun Haber Gazetesi
Author Rating
51star1star1star1star1star
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
iPhone’lara “Sinema Modu” Geliyor

iOS 10 henüz yayınlanmadan önce yeni sürümün “Dark Mode”, bir diğer deyişle “Gece Modu” özelliğiyle...

Hangi Gıdada Kaç Küp Şeker Var?

Kapat