Giresunspor’dan Üniversiteye Ziyaret

Giresunspor’dan Üniversiteye Ziyaret

Giresunspor Kulüp Başkanı Mustafa BOZBAĞ ve Giresunspor Yöneticilerinden oluşan bir heyet, 18 Ağustos 2016 Perşembe günü Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet COŞKUN’u makamında ziyaret ettiler.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette kulüp yöneticileri beraberlerinde getirdikleri, Giresunsporlu futbolcuların imzalarının bulunduğu ve Cevdet Coşkun adını taşıyan 28 numaları Giresunspor formasını Rektörümüze hediye ettiler. Kulüp yöneticilerine teşekkür eden Rektörümüz, hediyenin kendisi için özel bir anlam ifade ettiğini belirtti.

Ziyarette konuşan Kulüp Başkanı Mustafa BOZBAĞ, yeni dönemde Giresun Üniversitesi ile daha yoğun ilişki içerisinde olmak istediklerini belirtirken bu konuda Giresunspor olarak üzerlerine düşeni imkanlar dahilinde yerine getireceklerini söyledi.

Giresunspor ile Giresun Üniversitesinin sportif bölümleri arasında (Spor Bilimleri Fakültesi ve üniversite bünyesinde kurulan takımlar dahil) oluşturulacak bir işbirliğinin hem Üniversiteye hem de Giresunspor’a katkı sağlayacağını ifade etti.

Giresun Üniversitesinin yeni dönemde birçok alanda yeni bir çehreye kavuşacağını ifade eden Prof. Dr. Cevdet COŞKUN, bir çok kurumla olduğu gibi Giresunspor ile de her iki tarafa da olumlu katkı sağlayacak şekilde bir işbirliğine gitmeyi arzu ettiklerini söyledi. Giresun Üniversitesinin yeni dönemde kentle bütünleşen bir kimliğe kavuşması için çaba harcadıklarını ve bununla ilgili bazı girimlerinin olduğunu söyleyen Rektörümüz, Üniversite-Kent Konseyinin kurulmasının hedeflendiğini ve bununla ilgili görüşmelerin başladığını sözlerine ekledi. Bu konseyin kurulmasının hem Üniversite hem de Giresun şehri açısından büyük önem taşıdığını ifade eden Rektörümüz, Giresun şehrinin kalkınmasında bütün kurumların ortak bir payda da buluşarak hareket etmeleri gerektiğini söyledi.

Üniversite olarak maddi imkanlar dolayısıyla sportif faaliyetlere gereken desteğin sağlanamadığını sözlerine ekleyen Rektörümüz, yeni dönemde bunun için çeşitli alternatifler yaratılacağını, bunların başında Giresun Üniversitesi vakfının güçlendirilerek bu tarz etkinlikler için kaynak yaratılacağını belirtti.

Bu ziyaretin kendileri açısından önem arz ettiğini belirten Sayın BOZBAĞ, olumlu yaklaşımlarından dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet COŞKUN’a teşekkür etti.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Giresun Haber Gazetesi
Author Rating
51star1star1star1star1star
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Rektör COŞKUN’dan Sitemize Özel Açıklamalar

Giresun Üniversitesi Rektörü Cevdet COŞKUN ile makamında Rektörlük binasında yaptığımız söyleşi için öncelikle teşekkürlerimizi sunuyoruz....

Giresun’da FETÖ İle Alakalı Kan Donduran İddialar

Eski Jandarma Özel Harekat mensubu uzman çavuş Yasin Erdemli'den çarpıcı iddialar geldi. Erdemli “Helikopter kazasında...

Kapat