Google’dan Teknolojik Sağlık Devrimi

Google’dan Teknolojik Sağlık Devrimi

Google, birçok kullanıcısının şikaytçi olduğu internet üzerindeki sağlık odaklı bilgi kirliliğinin önüne geçmek için harekete geçti.

HASTALIĞIN DETAYLARI KULLANICILARA SUNULACAK

ABD merkezli teknoloji devinin Google Blog üzerinden yaptığı açıklamaya göre, kullanıcıların sağlık alanında internet üzerinden daha doğruluk payı olan derinlemesine araştırmalar yapmalarını sağlamak için düğmeye bastı. Harvard Tıp Okulu ve Mayo Clinic uzmanlarından oluşan bir ekiple çalışacak olan Google, yeni projesi hayata geçtiği zaman hastalığın detaylarını bu uzmanların danışmanlığında kullanıcılarına sunacak.

ZARARLI SONUÇLAR ARKA SIRALARDA KALACAK

Sağlık alanında internetteki bilgi kirliliğinin de önüne geçmeyi hedefleyen şirket, kullanıcıları tarafından yapılan sağlık aramalarından öne çıkarılanların daha kolay ulaşılmasına izin verecek. Başka bir deyişle bu sistem sayesinde kullanıcılardan gelen referanslar ile zararlı bilgi içeren sonuçlar aramalarda arka sıralarda kalacak.

KAYNAK: HABERTÜRK

Summary
Review Date
Reviewed Item
Giresun haber Gazetesi
Author Rating
51star1star1star1star1star
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
İsmail DİNLER’den Geri Dönüş Sinyali

Kardemir Karabükspor ile sözleşmesini fesih eden İsmail Dinler tekrar yuvaya dönmek istiyor. Web sitemize özel...

Bulancak Belediyesi’nden Kasaplara Denetim

Bulancak Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü tarafından ilçemizdeki kasap dükkânları ve et marketleri...

Kapat