Rektör COŞKUN’dan Sitemize Özel Açıklamalar

Rektör COŞKUN’dan Sitemize Özel Açıklamalar

Giresun Üniversitesi Rektörü Cevdet COŞKUN ile makamında Rektörlük binasında yaptığımız söyleşi için öncelikle teşekkürlerimizi sunuyoruz. Her konuda samimiyetle dolu açıklamaları için de ayrıca teşekkürü hakkediyor.
Giresun Üniversitesi Şehirle Bütünleşmeli
Giresun Üniversitesinin şehirle bütünleşememesi konusu üzerinde duran COŞKUN; Üniversite ile şehir bütünleşmiş durumda değil şu anda. Özellikle tarih veriyorum 17 Mart 2012 tarihinde yaptığımız büyük bir panel organizasyonuna şehirden hiçbir katılım olmaması bizi çok üzdü. Hem halk, hem sivil toplum örgütleri ve basın mensupları bu organizasyona ilgi göstermedi. Ama bundan sonraki çalışmalarda halkı yakında görmek istiyoruz. dedi.
Giresun Sağlık Merkezi Olacak
Gündemdeki araştırma hastanesi hakkında da açıklamalarda bulunan Rektör; Araştırma hastanesi yapılacak ve bu Giresun üniversitesi ile ortak bir çalışma yürütüp halkımıza hizmet verecek. Üniversitemiz içindeki doktorlarımız da orada hizmet verip halkımıza en iyi sağlık hizmetini sunacaklardır. Ayrıca; 20 Eylül’de ihalesi yapılacak Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bittiğinde hizmetleriyle ve potansiyeli bölgenin sağlık anlamında cazibe merkezi olacağını kaydetti ve ilimizden komşu illere gidişlerin biteceğini tam tersi komşu illerden sağlık hizmeti almak için Giresun’a gelişlerin artacağını belirtti.
Öğrencilerimizi Terör Örgütlerine Teslim Etmeyeceğiz
Giresun’da yaşanan yurt sorununa da değinen COŞKUN; İlimizde yurt sorunu olduğu bilinen bir gerçek. Şu anda Güre mevki tarafında 1000 kişilik yurt inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Devlet yurtlarının yanı sıra özel yurtlar da ilimiz de mevcut. Buradan Özel Yurt sahiplerine de şunu söylemek istiyorum, yurtları sadece ticari olarak düşünmesinler. Şunu herkes bilmelidir ki hiç terör örgütünün (FETÖ vb.) yurtlarına öğrencilerimizi bırakmayacağız. İlimize gelen öğrencilere devlet güvencesi verilecek. Yalnız bu konuda yurtlarda Devlet denetimi de mutlaka arttırılmalı.
Giresunspor, Giresun’un En Büyük Değeridir.
Önceki Üniversite yönetimlerinde yaşanan bayrak krizini değinen ÇOŞKUN; Kesinlikle Giresun üniversitesinde geçmişte yaşanan farklı ilin takımlarının bayrak asılması gibi olayların yaşanmayacağının garantisini veriyorum. Giresunspor, Giresun’un en büyük değeridir. Giresunspor yönetimi birkaç kez ziyaretime gelmek istedi ama zamanlarımız uyuşmadı ve malum darbe süreci de buna etken oldu. Ali TÜTÜNCÜ bey ile sürekli görüşüp bilgi alıyorum Giresunspor konusunda. İmkanlar ölçüsünde gerek kombine konusunda gerek diğer konularda her türlü desteği sağlamaya çalışacağız. Geçen sezonun son maçı olan Alanyaspor maçını izleme şansım oldu ve uzun yıllar unutulamayacak bir karşılaşma oldu. dedi.
Taşeron İşçiler Asli İşlerin Dışında Çalıştırılamaz
Son günlerde gündemi meşgul eden Üniversite içinde taşeron işçiler meselesini değinen sayın Rektör; Taşeron işçiler asli işlerinin dışında çalıştırılamaz. Bunu kanunlar söylüyor. 30 Haziran itibariyle uygulamaya konulan 6656 sayılı kanunun 9. Maddesine göre elimiz çok zayıflamış durumundadır. İçlerinde gerçekten büroda faydalı olan ve olabilecek arkadaşlar mevcut olmasına rağmen ben de dahil hiç kimse kanundan üstün değildir. dedi.
Son olarak Giresunlulura Üniversitesine sahip çıkmaya çağıran Rektörümüz yeni öğretim yılında tüm öğrencilere de başarılar diledi.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Giresun Haber Gazetesi
Author Rating
51star1star1star1star1star
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Önceki yazıyı okuyun:
Giresun’da FETÖ İle Alakalı Kan Donduran İddialar

Eski Jandarma Özel Harekat mensubu uzman çavuş Yasin Erdemli'den çarpıcı iddialar geldi. Erdemli “Helikopter kazasında...

Çağrı Koleji,İmam Hatip Ortaokuluna Çevrildi

Giresun’da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanmasına (PDY) yakınlığı ile bilinen ‘Çağrı Koleji’,...

Kapat